Haberler

TEMİZ ENERJİ ZİRVESİ IV: Enerjiyle Kente Hayat Verin!

Eskişehir’de IV. Düzenlenen Enerji Günleri’nde Bonus Yalıtım olarak bizler de yerimizi aldık!Tepebaşı Belediyesi, "Enerjinle Kente Hayat Ver" sloganıyla düzenlediği IV. Enerji Günleri etkinliğinde, sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Temiz enerji konusundaki öncü çalışmalarını sürdüren Tepebaşı Belediyesi, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ve KalDer iş birliğiyle düzenlenen bu etkinlikte enerji konusunu geniş bir perspektifle ele aldı.


Enerji Günleri etkinliği, katılımcılarına enerji alanındaki güncel gelişmeleri ve uzman görüşleri sunma fırsatı sundu. Bonus Yalıtım olarak ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu nasıl yapılır gibi konular üzerinden katılımcılara aktarma fırsatı sağladık. Sürdürülebilir enerji çözümleri konusunda farkındalığı artırmaya yönelik bilgi paylaşımını teşvik ederek katılımcılar ile çevremize karşı bir adım daha atmış olduk.

Tepebaşı Belediyesi, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'nda düzenlenen etkinlikte, temiz enerjiye geçiş, tüketicilerin sürece dahil edilmesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması gibi konularda çalışmalarını sergiledi.


Etkinlikte Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, TMMOB EMO Eskişehir Şube Başkanı Ender Kelleci, KalDer Şube Başkanı Burak Erdinç, meclis üyeleri, akademisyenler ve enerji sektörü temsilcileri bir araya geldi. "Temiz Enerji için Ortaklıklar" temasıyla düzenlenen etkinlikte, EMO, EOSB ve KalDer'in yanı sıra enerji sektöründeki firmalar, meslek odaları, dernekler ve sanayi kuruluşları bir araya geldi.


EMO Eskişehir Şube Başkanı Ender Kelleci, açılış konuşmasında temiz enerji konusunda bilgi, deneyim ve yeniliklerin paylaşılmasının önemine vurgu yaparak, etkinliğin temiz ve sürdürülebilir enerji kullanımının artırılması için kritik bir platform olduğunu belirtti.


Etkinlikte, temiz enerji uygulamalarından bahseden KalDer Şube Başkanı Murat Erdinç, tasarruf ve enerji verimliliğinin önemine dikkat çekti. Enerji sektörü temsilcileri ve uzmanlar, "Temiz Enerji için Ortaklıklar" panelinde bilgi alışverişinde bulundu.


Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, temiz enerjiye olan ihtiyacın her geçen gün arttığını ve bu bilinçle hareket ettiklerini ifade ederek, değerli konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür etti.


Etkinlik, temiz enerji konusunda farkındalığı artırmaya yönelik stratejik adımların belirlenmesine katkı sağladı.