Haberler

ŞİŞECAM’ın Seçimi Bonus Taş Yünü Oldu!

Türkiye’nin ilk cam elyaf üreticisi olan Şişecam, Balıkesir’de son teknoloji ile donatılan yeni üretim tesisinin çatı yalıtımı için Bonus Taş Yünü’nü tercih etti. Alsim İnşaat tarafından uygulaması yapılan projede, eğimli, gezilebilen veya gezilemeyen metal ve ahşap çatılarda kullanılan yüksek yoğunluğa ve basma dayanımına sahip Bonus Premium R Taş Yünü kullanıldı.Yalıtım, tüm yapılarda olduğu gibi fabrika, depo gibi endüstriyel yapılarda da büyük önem taşımaktadır. Isı su, ses ve yangın yalıtımı sağlayan Bonus Taş Yünü, enerji verimliliğini artırıp sürdürülebilir bir iş modeli sağlarken, çalışan sağlığına uygun verimli bir çalışma ortamı sağlanmasına da yardımcı olur.

Fabrika gibi büyük hacimli yapılarında yazın ısınma, kışın soğuma dengesi sağlanamadığı için verimsiz bir üretim ve konforsuz bir çalışma ortamı meydana gelir. Bonus Taş Yünü, sıcak veya soğuk havayı içeri sokmayarak, içeride dengeli bir hava yaratır; nem oluşumunu engelleyerek, küf ve mantar oluşumunun önüne geçer. Doğru çatı ve genel yalıtım uygulaması ile ısıtma ve soğutma maliyetlerinden tasarruf edilerek, içerideki nem ve hava dengesi korunmuş olur.Bunun yanı sıra, Bonus Taş Yünü, gürültülü üretim alanlarında sesi absorbe eden yapısı ile daha sağlıklı bir çalışma ortamı yaratılmasına yardımcı olur. Ayrıca, üretim tesislerinde meydana gelebilecek herhangi bir yangın durumunda kontrolün ele alınıp yayılmasını önlemek ve güvenliği sağlamak için de tercih edilen yalıtım malzemelerinden biridir.

Yüksek kaliteli ısı, su, ses ve yangın yalıtımı özellikleri ile uzun ömürlü kullanım sunan Bonus Taş Yünü, enerji verimliliğini ve tasarrufuna katkıda bulunarak, sürdürülebilirlik hedefi olan üretim tesislerde tercih ediliyor.