Haberler

Şehirle Ormanın Buluştuğu Çamlıvadi'de Bonus Kalitesi

Şehrin ve ormanın kesiştiği noktada yükselen Avrupa Konutları en yeni projesi Çamlıvadi, Artaş İnşaat imzasıyla inşa ediliyor. Metropol yaşantısının karmaşasını yanı başındaki orman ile ferahlatacak Çamlıvadi projesindeki yapıların yalıtım malzemesi seçimi Yalıtımın İyisi Bonus oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği yalıtım yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilen projenin en önemli yalıtım bölümlerinden temel ve teras yalıtımları Bonus XPS ürünleri ile sağlanacak.

Artaş İnşaat imzasıyla Avrupa Yakası’nın gelişen iş ve yaşam merkezlerinden Kağıthane’de hızla yükselen Avrupa Konutları Çamlıvadi Projesi, Kağıthane/Arıcılar Selçuklu Caddesi üzerinde, 125.017 m2’lik inşaat, 26.648 m2’lik arazi alanı üzerinde hayata geçiriliyor. 19 blok ve 919 konuttan oluşacak yepyeni bir yaşam alanı sunan Çamlıvadi, TEM otoyoluna 1 dakikalık mesafesi ile ulaşım rahatlığını, yanı başındaki yemyeşil ormanın huzuru ile birleştiriyor. İstanbul Havalimanı’na 25 dakikalık yakınlığı ile tercih edilen bir yaşam merkezi halinde gelen Çamlıvadi’nin bir diğer cazibesi ise; şehrin en gözde alışveriş ve eğlence merkezi Vadi İstanbul’a ve İnşaatı süren ve İstanbul Havalimanı’na ulaşacak M11 metro hattının Hasdal istasyonuna yakın konumda bulunuyor. Tüm bu özellikleriyle Çamlıvadi projesi kalite, konfor, sosyallik gibi birçok güzelliği de bünyesinde barındırarak yaşamı ayrıcalıklı kılıyor.

Modern mimari tasarımıyla bölgeye yeni bir yaşam konsepti getirecek Avrupa Konutları Çamlıvadi, klasik eski Türk yapılarına özlemle geniş balkonları ve ferah yaşam alanları ile dikkat çekiyor. Geniş otopark alanları, konforlu binaları, güvenlik koşullarının yanı sıra, merkezi lokasyonu ve doğayla iç içe yaşam imkanıyla da dikkat çeken Çamlıvadi’de sakinlerin konforu için yapıların yalıtımı da ön planda tutuluyor. Çamlıvadi projesinin temel perde ve teras çatı ısı yalıtımı ihtiyacı, her adımında çevreyi düşünen ve tüm üretim faaliyetlerini sürdürülebilirlik yolunda yürüten Bonus Yalıtım tarafından üstleniliyor. Metropolün cazibesi ve doğanın huzurunu aynı anda yaşama imkânı sunan Çamlıvadi’de ısı tasarrufunun yanı sıra, suyun olumsuz etkilerinden doğabilecek durumlara karşı yapı güvenliği açısından da hayati önem arz eden temel ve teras çatı yalıtımları Bonus XPS Platin grubu ürünleri ile sağlanıyor. XPS denince akla ilk sırada gelen ve ürüne adını vermiş olan, yapı ömrü boyunca üstün performansını koruyan, yüksek mukavemetli, çevreci ve ileri teknolojili üretimin ürünü olan Bonus XPS, projedeki her bir yapının toplamda 10.500 m2’lik temel ve teras çatı yalıtımını 5 ve 8 cm’lik ürünleriyle mükemmel şekilde sağlayacak.

Hem Çevreci, Hem Güçlü Bonus XPS

Bonus XPS ısı yalıtım levhaları; homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımı amacıyla kullanılan termoplastik malzemelerdir. Türkiye’de XPS denince akla ilk gelen marka olmanın haklı gururuyla 2005 yılından bu yana yüksek kalite standartları çerçevesinde üretilen Bonus XPS ürünlerinin üretimi esnasında hücre yapıcı, alev geciktirici, boya ve çevre dostu gazlar kullanılıyor. Düşük ısıl iletkenliği, kapalı gözenekli su emmez yapısı, optimum su buharı difüzyon direnci ve uygulama kolaylığı ile ideal bir ısı yalıtım malzemesi olarak öne çıkan Bonus XPS, kapalı hücre yapısı sayesinde yüksek basma mukavemetine sahip ultra güçlü performansı yalıtımla birleştiriyor. Türkiye’de ilk ve tek 700 kPa’lık XPS üretimiyle de fark yaratan Bonus XPS çok geniş yelpazedeki projelerin yalıtım çözümü olmaya devam ediyor.

Tüm ürünlerde olduğu gibi üretim teknolojisi içerisinde çevreci bir politika izleyen Eryap Grup, Bonus XPS ürünlerinin imalatında şişirici gaz olarak CO2 kullanımına ağırlık veriyor. Ayrıca Eryap Grup ülkemizin, Kyoto Protokolü sonrasında Kigali değişikliğine de taraf olmasını göz önünde bulundurarak, sosyal sorumluluk bilinci ile XPS üretiminde alternatif çevreci gazların kullanımına yönelik çalışmalara önderlik yapmayı planlıyor.