Haberler

Prestijli Projelerinin Tercihi Yine Bonus Taş Yünü

Bonus Yalıtım, üretim prosesindeki yüksek kaliteli üretim anlayışı sayesinde prestijli projelerin tercihi olmaya devam ediyor. NG Hotels’in Sapanca’daki otel tesisine ek olarak inşaatı süren yeni yatırımı NG Sapanca Enjoy projesinde dış cephe yalıtımını Bonus Taş Yünü’ne emanet ediyor.

Isı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda sunan, üstün teknolojiyle üretilen, doğal yalıtım malzemesi Bonus Taş Yünü, sektördeki diğer ürünlerden ayrılan kalite özellikleri ile tercih sebebi olmaya devam ediyor. Güral Ailesi’nin sahibi olduğu NG Hotels’in Sapanca’daki yeni projesi NG Sapanca Enjoy projesinin dış cephe yalıtımını Bonus Taş Yünü sağlayacak. İnşası devam eden NG Sapanca Enjoy’un toplamda 50.000 m2’yi aşan metrajdaki dış cephesi Bonus Taş Yünü Gold Plus 70 ürünü ile yalıtılıyor.

Sessiz, sakin, bol oksijenle dolu yemyeşil ormanın içinde, NG Sapanca’nın yanı başında konumlanan NG Sapanca Enjoy, Sapanca’ya yepyeni bir soluk getirecek. Orman içinde dört mevsimin güzelliklerini yansıtacak olan beş yıldızlı NG Sapanca Enjoy’da 40 metre kareden 235 metre kareye kadar farklılık gösteren büyüklükte ve son trendleri yansıtan 270 adet lüks, estetik ve ferah oda olacak. Tüm bu özellikleriyle konforu en üst düzeyde tutan otelin yalıtımı da, çok sayıda prestijli projenin tercihi olan Bonus Taş Yünü tarafından sağlanacak. NG Sapanca Enjoy'un 2020’nin ilk çeyreğinde açılması planlanıyor.

Dış Cephelere Altın Dokunuş, Bonus Taş Yünü Gold

40, 50, 70 ve 90 kg/m³ yoğunluğunda; siyah cam tüllü, beyaz cam tüllü, sarı cam tüllü, alüminyum folyolu ya da kaplamasız olarak üretilen Bonus Taş Yünü Gold ve Gold Plus havalandırma boşluklu ve havalandırmasız giydirme dış cephe duvarları için kullanılıyor. Su iticilik özelliği bulunan Gold ve Gold Plus serisi A1 yanmazlık sınıfında olup, olası bir yangın durumunda alevlerin ilerlemesini engelleyerek yangının zararlarını minimuma indirmede başrol oynuyor. Bununla beraber yüksek ses emicilik özelliği ile dış ortamdan gelebilecek tüm gürültüyü yok ederek yaşam konforunu artırmaya yardımcı oluyor.

 

Isı, Ses ve Yangın Yalıtımında ‘İyisi’ : Bonus Taş Yünü

Sahip olduğu düşük ısıl iletkenlik değeri ile mükemmel ısı yalıtımı sunarken, gürültüyü ve titreşimi de emerek huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanı sunan Bonus Taş Yünü, 1000°C üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı sayesinde TS EN 13501-1’e göre A1 sınıfı hiç yanmaz malzeme olarak yapılarda tam yangın güvenliği sağlıyor. Üretim teknolojisini sahip olduğu AR-GE ve ÜR-GE altyapısıyla her geçen gün geliştiren Bonus Taş Yünü, çok sayıda projenin yalıtım malzemesi tercihi olmaya devam ediyor.

2012 yılından bugüne milyonlarca metrekare kullanımı ile ülkemizin ısı, ses ve yangın yalıtımı alanındaki lider markalarından olan Bonus Taş Yünü, yarım asırlık sanayicilik tecrübesi ve yalıtım sektöründe 19 yıla yaklaşan üretici kimliğine sahip Eryap Grup’un Sakarya/Hendek’teki %100 Türk sermayeli ve yüksek teknolojiye sahip tesislerinde üretiliyor. Yurt içindeki kullanımının yanı sıra çeşitli ülkelere ihraç edilen Bonus Taş Yünü, AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına sahip olarak yalıtımın “iyisini” sunuyor.