Haberler

Kayseri'nin Kalbi Bonus'a Emanet

Yaklaşık 385 bin metrekarelik kapalı alana ve 800 bin metrekarelik açık alana sahip olan Türkiye’nin önemli projelerinden “Kayseri Şehir Hastanesi (Sağlık Kampüsü)”nin tercihi

Bonus Membran oldu. Türkiye'nin çağdaş çizgiler taşıyan ilk şehir hastanesi olarak adlandırılan projenin su yalıtımı, sektöründe öncü ve büyük projelere imza atan Bonus Membran’a emanet edildi.

Isı, su, ses ve yangın olmak üzere 4 temel yalıtım ürünlerini sektöre sunan %100 yerli sermayeli tek Türk markası olan Bonus Membran, imzasını attığı büyük projelere bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin önemli projelerinden biri olarak gösterilen Kayseri Şehir Hastanesi’nin (Sağlık Kampüsü) su yalıtımını yapan Bonus Membran, yine ses getiren projelerin tercihi oldu. Sağlık kampüsünün önemli detaylarında, su yalıtımı ihtiyacı için 660.000 m2’yi aşan miktarda Bonus Membran Premium serisi kullanıldı. EMEA Finance Awards 2015'te "En İyi PPP Projesi" ödülünü kazanan, YDA Group'un kamu-özel ortaklığı (PPP) modeliyle inşa ettiği Kayseri Şehir Hastanesi’nin (Sağlık Kampüsü); 913 yataklı genel hastane, 274 yataklı kadın doğum hastanesi, 120 yataklı psikiyatrı hastanesi, 200 yataklı rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatrı hastanesinden oluşan toplam 1607 yataklı olarak hizmet vermesi planlanıyor.

Sağlıklı ve konforlu yapılar için su yalıtımı, su yalıtımı için Bonus

Depreme karşı yapıların en önemli koruyucu kalkanı olan su yalıtımı, taşıyıcı donatıyı paslanmaktan koruyor. Türkiye’de yapıların yüzde 85'inde su yalıtımı bulunmazken yalıtım yapılmayan binalar 10 yıl içinde taşıma kapasitesinin yüzde 66’sını kaybediyor. Bonus Membran bitüm esaslı bir yalıtım malzemesi olup, içerisinde yapısını güçlendirici farklı dayanımdaki taşıyıcılar ve polimerler içermektedir. Bu polimerler malzemeye farklı dayanımlar katmakla beraber ürünün kolay uygulanmasında ve mükemmel bir su izolasyonu sağlamasında başrol oynuyor.