Haberler

İstanbul'un Yeni Hastanelerinde Bonus Farkı

Bonus Yalıtım, üretim prosesindeki yüksek kaliteli üretim anlayışı sayesinde çok sayıda önemli projelerin tercihi olmaya devam ediyor. Pandemi sürecinde inşası başlanan Yeşilköy ve Sancaktepe’deki iki yeni acil durum hastanesinin yapımında tercih edilen Bonus Taş Yünü, doğal içeriği ve ideal yalıtım özellikleri sayesinde sağlık yapılarının projelerinde de sıkça kullanılıyor.

Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de görülen COVID-19 salgını nedeniyle içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde tüm sağlık hizmetlerinin, hastanelerin, sağlık çalışanlarının öneminin bir kez daha farkına varıldı. Bu kapsamda Nisan ayı başında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile İstanbul’da iki yeni acil durum hastanesi yapımına başlandı. Yeşilköy ve Sancaktepe’de inşa edilen bu acil durum hastaneleri, önümüzdeki dönemde pandemi ve acil durumlar dışında sağlık turizmi alanında da hizmet vererek ülkemize maddi desteğin yanı sıra prestij de kazandıracak.

Isı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda sunan, üstün teknolojiyle üretilen, doğal yalıtım malzemesi Bonus Taş Yünü, sektördeki diğer ürünlerden ayrılan kalite özellikleri ile sağlık projelerinin de tercih sebebi olmaya devam ediyor. Yeşilköy ve Sancaktepe’de inşa edilen acil durum hastanelerinin cepheleri için toplamda 43.000 m2 Bonus Taş Yünü Gold Plus 40 serisi tercih edildi. 8 cm gibi yüksek kalınlıktaki ürünlerle yalıtılan bu iki önemli ve değerli hastane, yapı ömrü boyunca ısı, ses ve yangına karşı Bonus Taş Yünü ile korunacak.

Dış Cephelere Altın Dokunuş, Bonus Taş Yünü Gold

40, 50, 70 ve 90 kg/m³ yoğunluğunda; siyah cam tüllü, beyaz cam tüllü, sarı cam tüllü, alüminyum folyolu ya da kaplamasız olarak üretilen Bonus Taş Yünü Gold ve Gold Plus serisi ürünler, havalandırma boşluklu ve havalandırmasız giydirme dış cephe duvarları için kullanılıyor. Su iticilik özelliği bulunan Gold ve Gold Plus serisi A1 yanmazlık sınıfında olup, olası bir yangın durumunda alevlerin ilerlemesini engelleyerek yangının zararlarını minimuma indirmede başrol oynuyor. Bununla beraber yüksek ses emicilik özelliği ile dış ortamdan gelebilecek gürültünün yapı içine girmesini engelleyerek, özellikle hastaneler gibi sağlık alanında önemli role sahip binalarda yüksek konfor sunuyor, sağlığa katkı sağlıyor.