Haberler

Four Seasons Otelleri Yalıtımı Bonus’a Emanet Etti!

Ülkemizde de yoğun ilgi gören lüks otel zincirlerinden Four Seasons, İstanbul Beşiktaş’ta yer alan otelin ek binası inşaatı çalışmalarını sürdürüyor. Doğuş İnşaat tarafından hazırlanan ve çalışmaları sürdürülen projede; yalıtım çözümleri için toplamda 35.000 metrekare Bonus Taş Yünü Gold Plus ve 760 metrekare Bonus Taş Yünü Premium F mantolama levhası ürünü kullanıldı.

 


Bonus Taş Yünü Gold Plus havalandırma boşluklu ve havalandırmasız giydirme dış cephe duvarları için kullanılmaktadır. Su iticilik özelliği bulunan Gold ve Gold Plus serisi yangına tepki sınıfı A1 olup, yangının ilerlemesini engeller. Yüksek ses emicilik özelliği ile dış ortamdan gelebilecek tüm gürültüyü yok ederek yaşam konforunu artırmaktadır.
 

Bonus Taş Yünü Premium F, Premium F 120 ve Premium F 150 olmak üzere üç seri olarak üretilen sıvalı dış cephe sistemlerine özel ürün grubudur. Su itici özelliği, yüksek yoğunluğu ve yüzeye dik çekme kuvveti dayanımı sayesinde, darbenin söz konusu olduğu alanlar için uygundur. Bonus Taş Yünü Premium F, F 120 ve F 150; mantolama sistemleri için mükemmel ısı direnci ve iyi bir ses emiciliği sunmaktadır.