Haberler

Bonus Yalıtım 18. GYODER Gayrimenkul Zirvesi'nde!


1999 yılında, Türkiye’deki gayrimenkul yatırım ortaklıklarının temsilcileri tarafından kurulan, “Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu” olan GYODER; gayrimenkul sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve tüm sektör paydaşları için değer yaratma misyonuyla çalışmaktadır. 4T prensibi ile Teknoloji, Tasarım, Tabiat ve Toplum konularını sahiplenen GYODER, birçok konuda farkındalık yaratarak tüm sektör paydaşlarını ortak faydalarda buluşturmayı amaçlayarak sektörü geleceğe taşımak için çaba göstermektedir.

 

1999 yılında, Türkiye’deki gayrimenkul yatırım ortaklıklarının temsilcileri tarafından kurulan GYODER, bu sene de sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Bonus Yalıtım olarak bizler de hayati önem taşıyan ürünlerimizle; “Şehrini Vicdanla Tamamla” başlığıyla düzenlenen 18. GYODER Gayrimenkul Zirvesi’nde yerimizi aldık.

 

"İnsan Deneyimi Odaklı Yaşamlar Tasarlamak", "Gayrimenkulde Finansman İkilemi", "Kent Düşünüründen Notlar", "Şehrini Vicdanla Tamamla", "Konuta Erişilebilirlik", "Kentsel Dönüşümün Yeni Dinamosu: Güç Birliği" ve "Gayrimenkul Dünyasında Yeni Yaklaşımlar" oturumlarıyla Türkiye ve dünyadan birçok değerli konuğu bir araya getiren zirvede, deprem gündemi ön plandaydı.

 

Barınma gereksinimimizin temelinde var olan güvenlik ihtiyacına yönelik yapılan binalar; uygulama ve denetim eksikliği gibi birçok nedenden dolayı tehdit oluşturmaktadır. Ülke topraklarımızın %66’sı birinci derece deprem riski altında olduğunun ve binalarımızı ve şehirlerimizi bu riske yönelik planlamamız, kurmamız üzerinde durulan oturumlarda yönetmeliklerin ve denetimlerin katı bir şekilde uygulanması gerektiği paylaşıldı.


Yapı güvenliğinin olmazsa olmazı su yalıtımı, yönetmelik olarak 1 Haziran 2018 itibarıyla yürürlüğe girmiş ve zorunlu hale getirilmiştir. Bina inşasında kullanılan donatılar ve planlama ne kadar kaliteli ve doğru olsa da, su yalıtımı yapılmadığı ya da eksik-yanlış yapıldığı durumlarda donatının zarar görmesi ve dolayısı ile binanın işlevini zamanla yitirmesi kaçınılmazdır. Bonus’un yenilikçi ürünü Bonus Proof ile temel ve derin temel yalıtımında, koruma betonu gerektirmeden, elastomerik (SBS) katkılı beton basıncı ve hidrasyonu ile tam yapışma sağlayan yüksek performanslı ve yeni nesil su yalıtım ürününü sektör temsilcileri ile buluşturduk.

 

Özel kumlu yüzeyi ile betona tam yapışma sağlayan Bonus Proof, kalıcı ve yüksek yapışkanlığı ile kolayca uygulanır. Koruma betonu da gerektirmediğinden, ekstra maliyet ve işçilik avantajı sağlar.