Haberler

Greeneco'nun da Tercihi Bonus Yalıtım

Bonus Yalıtım, ürün gruplarının gerek üretim proseslerinde, gerekse de kullanım amacı ile çevreye ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamaya devam ediyor. Bu yönde en büyük hizmet alanlarından biri olan enerji santrallerinin yalıtım ihtiyacı için Bonus Taş Yünü kullanımına devam ediliyor.

Bugüne kadar çok sayıda prestijli projede kullanıldığı gibi, bir Saray Holding kuruluşu ve iştiraki olan Greeneco tarafından inşa edilen Denizli / Sarayköy Jeotermal Tesisi’nin inşasında da Bonus Taş Yünü kullanıldı. Devreye alındığı 2016 yılından bu yana Denizli Sarayköy JES ek ünite yatırımlarının da yalıtımında kullanılan Bonus Taş Yünü, üstün yalıtım özelliği ve doğal yapısı sayesinde enerji tesislerinin en önemli tedarikçisi olarak görülüyor.

Greeneco tarafından yapılan Denizli Sarayköy JES, Türkiye’nin artan enerji ihtiyacının, ithal girdiye ihtiyaç duymaksızın, çevreci ve yenilenebilir enerji kaynakları ile karşılanmasını amaçlıyor. Türkiye’nin yerli türbin kullanılarak kurulan ilk jeotermal enerji santrali olan Greeneco Denizli/Sarayköy JES, yerli enerji üretimiyle ülke kalkınmasına büyük katkı sağlıyor.

2.250 hektarlık alanda gerçekleştirilen yatırım; yenilenebilir, temiz enerji üretimi ile çevreye duyarlılığı ve yüksek teknolojisiyle hayata geçirilen örnek proje olarak göze çarpıyor. Projede kullanılan binary tipi, yüksek verimli modern santrallerde çevreye herhangi bir karbondioksit emisyon salımı oluşmuyor. ilk kez yerli türbin kullanılan bir enerji santrali olan Denizli Sarayköy JES, ülkemize bu yönüyle birçok anlamda kazanç sağlıyor.

Yeşil Enerjinin En Büyük Destekçisi Bonus

Fosil yakıt rezervlerinin tükenme tehlikesinin ile birlikte karbon emisyonundaki artışı durdurmak ve düşük karbon ekonomisine geçişi sağlama amacı ile yenilenebilir enerji kaynaklarının önem kazandığı günümüz dünyasında en önemli paya sahip olan jeotermal enerji santrallerinin inşasından önemli kıstas olan enerji verimliliği ve tasarrufu ise en kaliteli yalıtım malzemeleri sayesinde sağlanabiliyor. Üretimine başlandığı ilk günden itibaren kaliteli üretim anlayışı ve üstün performans özellikleri ile çok sayıda prestijli yapı projesinde imzası bulunan Bonus Taş Yünü, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimine destek veriyor ve enerji santrallerinin yalıtımında da tercih nedeni oluyor. %100 yerli hammadde ve doğal malzemelerden üretilen Bonus Taş Yünü, bu yönü ile yeşil enerjinin üretiminde önemli bir destekçi konumunda bulunuyor. Greeneco tarafından inşa edilen Denizli / Sarayköy Jeotermal Enerji Santrali’nin en büyük tedarikçilerinden olan Bonus Taş Yünü, Industrial MW grubu sanayi şilteleri ile enerji santralinin enerji korunumunda başrol oynuyor. Bugüne kadar Greeneco Denizli Sarayköy JES inşasında 8 ve 10 cm kalınlıklarında kullanılan Bonus Taş Yünü, yeşil enerjiyi desteklemeye devam edecek.