Haberler

Deprem İzolatörlü İlk Konut Projesi Mavera Comfort’ta “BONUS” dedi!

Deprem İzolatörlü İlk Konut Projesi Mavera Comfort’ta “BONUS” dedi!

Yalıtım sektöründe lider markalarının üreticisi ve ihracatçısı olan Bonus, Mavera Comfort projesinde XPS ürünleriyle hizmet veriyor.

“Türkiye’nin, Deprem İzolatörlü İlk Konut Projesi” olan ve “Kesintisiz Konfor” ilkesine bağlı kalarak, yerli ve yabancı deprem uzmanları, konusunda uzman mimarlarla tasarlanan Mavera Comfort, sakinlerine, deprem anında ve sonrasında binanın tüm fonksiyonlarında kesinti olmaksızın, güven ve konfor içinde bir yaşam kalitesi sunuyor.

Ülkemizin korkutucu gerçeği deprem konusunda, öncü hizmet sunan Mavera Comfort, depremin etkilerinin binaya girmesine engel olarak, sadece kolonlar ve kirişler değil, bina içinde de insanların ve eşyaların da hiçbir zarar almadan depremi atlatmasını hedefliyor.

Konut sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını düşünerek, birçok ayrıcalıklı hizmet sunan Makro İnşaat projesi Mavera Comfort, açık kapalı yüzme havuzu, buhar banyosu, sauna ve çocuk oyun alanları ile birlikte gelişmiş sosyal tesis imkanı sağlarken, elektrikli araç şarj ünitesinden, site içi market, kafe imkanlarıyla ve özel tasarlanmış evleriyle de kesintisiz konfor sunuyor.

Makro İnşaat’ın gözde projesi Mavera Comfort, Bonus’u tercih etti!

Kesintisiz konfor anlayışıyla yürütülen projede, tüm teras yalıtımlarında Bonus XPS ürünleri tercih edildi. Kullanım yeri ve amacına göre farklı ebatlarda, binili ve ya binisiz olarak sunulabilen Bonus XPS ürünü polistiren ana malzemesiyle homojen hücre yapısına sahip ürünlerdir. Yüksek basma mukavemetine sahip Bonus XPS ürünleri birçok projede karşımıza çıktığı gibi, bu sefer de Makro İnşaat’ın tercihi oldu.

2005 yılından bu yana yüksek kalite standartları çerçevesinde üretilen Bonus XPS ürünlerinin üretimi esnasında hücre yapıcı, alev geciktirici, boya ve çevre dostu gazlar kullanılıyor. Düşük ısıl iletkenliği, kapalı gözenekli su emmez yapısı, optimum su buharı difüzyon direnci ve uygulama kolaylığı ile ideal bir ısı yalıtım malzemesi olarak öne çıkan Bonus XPS, kapalı hücre yapısı sayesinde yüksek basma mukavemetine sahip ultra güçlü performansı yalıtımla birleştiriyor.

Hem Çevreci, Hem Güçlü Bonus XPS

Bonus XPS dış cepheler, çatı ve teraslar, temeller, bodrum perde duvarları, otoparklar, havaalanı pistleri, demiryolları, döşeme betonu altı, üstü ve sap altları, sandviç çatı ve cephe panelleri, frigorifik kamyon kasaları, soğuk hava depoları, acil durum barakaları, şantiye ve askeri amaçlı korunma üniteleri, doğrama sistemlerinin camsız bölümleri, ısı yalıtımlı sandviç ara bölme duvarları, besi çiftlikleri, endüstriyel tesisler gibi birçok alanda ve yapıda sıkça kullanılıyor.

Tüm ürünlerde olduğu gibi üretim teknolojisi içerisinde çevreci bir politika izleyen Eryap Grup, XPS imalatında şişirici gaz olarak CO2 kullanımına ağırlık veriyor. Ayrıca Eryap Grup ülkemizin, Kyoto Protokolü sonrasında Kigali değişikliğine de taraf olmasını göz önünde bulundurarak, sosyal sorumluluk bilinci ile XPS üretiminde alternatif çevreci gazların kullanımına yönelik çalışmalara önderlik yapmayı planlıyor.

BONUS Hakkında;

20 yılı aşkın tecrübesi ve uzman ekibiyle birlikte inşaat endüstrisine hizmet veren ERYAP Grup iştiraki BONUS, Silivri ve Hendek fabrikalarında, ısı, su, yangın ve ses yalıtımında XPS, Taş yünü, Membran ürünleri ile yalıtım sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Türkiye’nin 81 ilinde yaygın bayi ağı ile hizmet sunan BONUS; 62 ’den fazla ülkede kurmuş olduğu güçlü işbirlikleri ile ürünlerini yurt dışında da müşterileri ile buluşturmaktadır.

Gelişen pazar beklentileri ve standartları doğrultusunda yüksek kalitede ürün geliştiren Eryap Grup iştiraki BONUS, ürün – hizmet – yaşam döngüsü sorumluluğu kapsamında doğaya dost, çevresel risk faktörlerini gözeten, enerji kaynaklarının doğru kullanımını öngören stratejik modelini ileri taşımak için kararlılıkla çalışmaktadır. Ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve yeni yatırımlar yaparak, kaliteli mal ve hizmet üretme misyonu ile sektördeki liderliğine devam ettirmektedir.