Haberler

Çevre Dostu Üretim İçin Adım Attık: EPD Belgesi İle Onaylandık.


"EPD Belgesi" (Environmental Product Declaration ya da Çevresel Ürün Beyanı, bir ürünün yaşam döngüsü boyunca çevresel etkilerinin şeffaflıkla ve bağımsız kişi ya da kurumlar tarafından doğrulandığı bir belge türüdür. Bonus Yalıtım olarak, sorumlu ve bilinçli üretim misyonumuz çerçevesinde, tüm taş yünü ürünlerimizde doğrulanmış EPD belgesine sahip olduk.

 

EPD belgesi alabilmek için, ürünün hammaddelerinin elde edilmesinden üretimine ve dağıtımına kadar olan süreçler titizlikle izlenir. Bu belge, sistematik bir şekilde ürünün çevresel etkilerini değerlendirir ve bu bilgileri standardize edilmiş bir formatta sunar. Ürün malzemesinin kimyasal içeriği, üretiminde harcanan enerji ve verimlilik, zararlı gazların yayılımı, doğaya karışan emisyonlar, atıklar gibi çevresel etkiler uluslararası standartlarda incelenir ve değerlendirilir.

 

EPD belgesi, küresel iklim değişikliği ve işletmelerin çevresel etkilerini azaltma amacıyla sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konusunda önemli bir adımdır. Ayrıca, ürünün gelişimini ve döngüsel ekonomi stratejilerini destekleyerek ulusal ve uluslararası pazarda avantaj sağlar.

 

Bonus Yalıtım olarak, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir gelecek için taahhütlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. EPD belgesi ile doğrulanmış ürünlerimizle çevresel etkileri en aza indirerek, müşterilerimize kaliteli ve çevre dostu çözümler sunmaya devam edeceğiz.


EPD belgesini görmek için tıklayın.


https://www.bonusyalitim.com.tr/uploads/file/dc61cff6eb92e0fe4e49a2a7191e6ab8-1698643801687.pdf